20Maggio2018

Якщо підлітку більше 19 років (слід звертатися в префектуру)

Якщо дитині виповниться дев'ятнадцять років, а запит подано не було, вона втрачає право претендувати спрощену процедуру набуття громадянства, проте може зробити це за іншою. Такі можуть подати заяву на громадянство після трьох років легального проживання в країні, на основі статті. 9, пункт 1 а) Закон 91/92.
Після виповнення 19-ти років іноземний громадянин, що народився в Італії повинен звернутися до префектури за місцем проживання, подати бланк B, разом із оригіналами та фотокопіями необхідних документів. Народження в країні і надалі залишається необхідною умовою цієї процедури. Крім того слід продемонструвати наявність прибутку, не меншого за 8500 євро в рік, протягом останніх трьох років до подання заяви. Зверніть увагу, що мова йде про розмір прибутку усієї сім’ї. Тобто для студентів можна подавати декларацію про прибутки їх батьків.


Слід подати наступні документи:
• квитанцію про оплату одноразового внеску у розмірі € 200 на бланку c.c. 809020 адресованому міністерству внутрішніх справ Італії; (див. зразок);
• дійсний паспорт;
• копію свідоцтва про народження заявника (див. зразок);
• дозвіл на проживання. У випадку, якщо він був перерваний, заявник може подати інші документи, що підтверджують його постійну присутність на території Італії (наприклад: довідку із школи, медичні сертифікати, та ін.);
• історичну довідку про прописку. У разі несвоєчасної реєстрації народження дитини у італійському муніципалітеті слід представити документацію, що підтверджує безперервне перебування дитини в Італії в період, що передує реєстрації (наприклад, медичні сертифікати).
Міністерство внутрішніх справ може вимагати подачу додаткової документації. Ця вимога буде надіслано рекомендованим листом за місцем прописки, вказаним заявником у заявці на громадянство. У разі зміни резиденції про це слід повідомити у префектуру, додавши копією квитанції про подачу запиту.
Термін розгляду заяви становить 730 днів. У разі позитивного рішення, протягом 90 днів префектура надішле зацікавленому поштове повідомлення. Протягом шести місяців іноземець повинен звернутися із ним до комуни за місцем проживання та принести присягу вірності Італійській республіці (у відповідності до ст. 10 Закону про громадянство (Закон 91/1992). Після закінчення цього терміну, постанова  втрачає дію, і іноземець повинен повторно виробляти всі документи і подавати заяву.
Увага! Врахуйте те що, закони України не допускають подвійного громадянства. Після отримання італійського, ви повинні подати заяву про відмову від українського.
У підготовці цього матеріалу було використано закон №91 від 5лютого 1992 року.